NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4001 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: محلول قلع

عضو جدید
    تشکر شده 38 بار در 7 پست

پیش فرض محلول قلع

سلام
    این مورد رو توی یکی از پستها توضیح داده بودم ولی چون امکان داشت بعضی از دوستان اون رو ندیده باشند یک تاپیک در موردش باز کردم .
    روش استفاده از این محلول بسیار ساده است که من به اختصار اون رو توضیح میدم :
    -------------
    لوازم مورد نیاز شامل :
    1 ظرف پلاستیکی ( به اندازه ای که بشه برد مدار چاپی رو توش قرار بدید )
    2 مقدار کمی سنباده نرم ( اگه دم دست نبود می تونید از سیم ظرفشوئی استفاده کنید )
    3 100 میلی لیتر اب ( با توجه به کیفیت مختلف آب بهتره از اب مقطر استفاده بشه )
    4 محلول قلع ( که به شکل پودر سفید رنگ هستش )
    --------------
    روش کار :
    ابتدا به میزان 100 میلی لیتر آب درون ظرف حاوی پودر می ریزیم بعدش دو دقیقه محلول رو خوب به هم میزنیم . روی برد رو هم کاملا سنباده می کشیم تا سطح مس اون کاملا تمیز باشه اگه سطح فیبر رو با الکل اتیلیک ( الکل سفید ) بشوریم و بعد سنباده بکشیم نتیجه بهتری داره . فقط در طول این فرایند به هیچ وجه سطح مسی برد رو لمس نکنید . به هر حال بعد از مراحل بالا فیبر مدار رو درون ظرف پلاستیکی بگذارید و محلول رو روی اون بریزید . به محض رسیدن محلول به سطح مسی برد یک لایه نازک از قلع براق روی برد رو پوشش میده .
    به همین راحتی!
    ---------------
    اگه دقت کرده باشید وقتی روی بردهای اماده (که توسط شرکتهای مختلف با هزینه بالا تولید شدند ) رو لمس کنید تفاوت سطح لایه قلع دور سوراخها رو با لایه مسی حس می کنید ( به علت تفاوت روش شیمیائی با فیزیکی ) که با این روش می شه اون عیب رو بر طرف کرد .
    در کل این مایع با قیمت ارزونی که داره برای ساخت بردهای با کیفیت بالا در منزل پیشنهاد می شه .
    موفق باشید
    فیلم محلول قلع در سایت آپارات :
    محلول قلع ( پوشش دهی روی بردهای مدار چاپی)
    ویرایش توسط hishis : 14-07-2013 در ساعت 14:11

2. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما hishis برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement