NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3773 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: دستگاه بنزینگ کبوتران

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

پیش فرض دستگاه بنزینگ کبوتران

درود بر همگی.ابتدا لازم است که کمی در مورد عنوان تاپیک توضیح بدهم.در بسیاری از کشور ها کبوتر داران برای ثبت ورود و خروج کبوتر هایشان از لانه دستگاهی به نام بنزینگ را بکار می گیرند که از یک RFID تشکیل شده و از طریق تگ هایی که به پلاک پای کبوتران متصل است تاریخ و ساعت ورود یا خروج کبوتر مورد نظر را ثبت می کند.هزینه وارد کردن این دستگاه به ایران بسیار بالاتر از اهمیت آن است و من تصمیم گرفتم یه نمونه از آن را بسازم.

در صورت که فقط حضور کبوتر مد نظر باشد استفاده از یک RFID reader کافی است اما برای شتخیص ورود و خروج 2 ماژول لازم است.بنده این ماژول را برای انجام پروژه ام در نظر گرفتم

http://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA%...rfid-em18.html

فاصله ماژول تا تگ باید حداکثر 10 سانتی متر باشد که برای این پروژه مناسب است اما سوالی که مطرح است این است که آیا می توان یک ورقه فلزی مثلا به ابعاد 10*50 سانتی متر را به عنوان آنتن به RFID متصل کرد ؟ این ورقه نقش سینی ورود و خروج را ایفا می کند.در واقع پرنده در هنگام ورود یا خروج از روی این سطح عبور می کند و دستگاه اطلاعات تگ را دریافت می کند.

پروژه هایی که برای تکمیل این طرح لازم است:

1- پروژه راه اندازی RFID
    2- پروژه ساعت برای ثبت زمان ورود و خروج
    3- پروژه ارتباط با کارت حافظه برای ذخیره رویداد ها
    4- پروژه اتصال به کامپیوتر برای تخلیه و نمایش اطلاعات از طریق نرم افزار مربوطه

دوستان لطفا هر کمکی از دستتون بر میاد کوتاهی نکنید

2. # ADS
    Circuit advertisement

مدیر کل انجمن ها morteza_rk آواتار ها
    نام
    مرتضی رحیمی کردمحله
    تشکر شده 2,899 بار در 1,263 پست

سلام مهندس

من قبلا هر 4تا پروژه رو یکجا انجام دادم. البته برای ثبت ورود و خروج افراد. با یه ماژول ریدر و یه تگ هم میشه ورود و خروج رو کنترل کرد. مشکل کجاست؟
    .
    اَللّهُمَ صَلّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

وبلاگ شخصی من

Banned
    نام
    صادق علی بخشی
    تشکر شده 1,276 بار در 702 پست

1- پروژه راه اندازی RFID
    من تابحال کار نکردنم ولی کلیتش این هست که شما از طریق پورت سریال با EM ارتباط برقرار میکنید
    و با نزدیک شدن کارت به ماژول یک کد رو برای شما ارسال میکنه که این کد روی کارت یا به طور کلی روی تک قرار داره
    وبا ثبت اون میشه شناسی کرد که اون کارت مخصوص کی هست
    2- پروژه ساعت برای ثبت زمان ورود و خروج
    ساعت هم شما با استفاده از یک ای سی DS1307 و پورت i2c
    به راحتی انجام میشه
    3- پروژه ارتباط با کارت حافظه برای ذخیره رویداد ها
    خوب این هم شما میتونید از کتابخانه های چان یا کامپایلرتون استفاده کنید
    4- پروژه اتصال به کامپیوتر برای تخلیه و نمایش اطلاعات از طریق نرم افزار مربوطه
    برای اتصال به کامپیوتر شما یا از پروت سریال استفاده میکنید
    یا از طریق همون کارت که اگر از کتابخانه های fat در راه ندازی کارت حافظه استفاده کنید
    به راحتی توسط هر کامپیوتری اطلاعات خوانده میشه
    اگر نه باید با استفاده از یک برنامه ی هگز ادیتور این کار رو انجام بدید

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

ممنون از همتون.اگر امکانش باشه بجای مموری از eeprom استفاده کنم به نظرم هم کار خودم راحت تر می شه و هم هزینه پروژه میاد پایین.در مورد بخش اتصال به کامپیوتر هم می خوام از اتصال usb استفاده کنم و داده های ثبت شده رو با یه نرم افزار vb.net دریافت کنم که فکر کنم تو این انجمن زیاد راجع بهش بحث شده.اما مشکل اصلی من در واقع ماژول rfid هستش.با توجه به اینکه حداکثر برد ریدر به شعاع 10 سانتیمتر هستش و نمی شه کبوتر رو مجبور کرد دقیقا از 10 سانتیمتری ماژول عبور کنه مثلا یه دهانه با عرض 50 سانتیمتر رو در نظر بگیرید.من می خوام یه سینی فلزی با طول 50 سانتیمتر به عنوان آنتن rfid در کفت دهانه نصب کنم که کبوتر با عبور از روی سینی کدش خونه بشه

مدیر کل انجمن ها morteza_rk آواتار ها
    نام
    مرتضی رحیمی کردمحله
    تشکر شده 2,899 بار در 1,263 پست

اما مشکل اصلی من در واقع ماژول rfid هستش.با توجه به اینکه حداکثر برد ریدر به شعاع 10 سانتیمتر هستش و نمی شه کبوتر رو مجبور کرد دقیقا از 10 سانتیمتری ماژول عبور کنه مثلا یه دهانه با عرض 50 سانتیمتر رو در نظر بگیرید.من می خوام یه سینی فلزی با طول 50 سانتیمتر به عنوان آنتن rfid در کفت دهانه نصب کنم که کبوتر با عبور از روی سینی کدش خونه بشه
    این ریدرها معمولا خودشون یه آنتن دارن که بصورت سیم پیچ هست. (من با rf01d کار کردم) ، کافیه که تگ تو شعاع 10 سانتی این قرار بگیره. نمیشه همینو بذارید زیر سینی؟ یا اصلا سینی فلززی نباشه و چوبی باشه؟ یعنی جائیکه کوترها می شینن روش و بعد میان تو.
    .
    اَللّهُمَ صَلّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

وبلاگ شخصی من

7. تشکرها از این نوشته :